kaip teisingai pasirinkti vasarines padangas

Padangų sienelių standumo poveikis vairavimui – vasarinės

Padangų sienelių standumo poveikis vairavimui. Artėjant šiltam sezonui ir privalomam padangų keitimo sezonui daugelis ieško geriausių. Už lango vis šilčiau, todėl daugeliui aktualios padangų paieškos prasideda ankščiau. Vieni bando rasti vasarines kuo pigiau, kiti ieško tam tikrus techninius parametrus atitinkančių, kad važinėjimas automobiliu vasarą būtų ne tik komfortabilus, bet svarbiausia ir saugus. Greičiausiai, kad ši tema gali sudominti kone kiekvieną, kuris ieško vasarinių padangų. Informacija padės išsirinkti tinkamiausias padangas vasarai.

Padangų sienelių standumo poveikis

Padangų sienelių standumo poveikis

Neretai padangų vasarai ieškantys pirkėjai koncentruojasi tik į keletą dalykų, tačiau kai kuriuos praleidžia dėl informacijos trūkumo. Tačiau kiekvienos Beepunkt.lt vasarines padangos turi tam tikrus parametrus, kurie skiriasi ne tik triukšmingumo lygiu decibelais, kuro taupymo klase, pritaikymu įvairioms dangoms, bet dar ir padangos sienelių minkštumu. Tai gan svarbus vasarinių padangų parametras. Todėl rekomenduojame susipažinti su atliktų bandymų rezultatais dėl sienelių minkštumo.

Vasarinių padangų bandymo rezultatai

Šį kartą į rankas pakliuvo įdomus kinų gamintojo „Tire China“ bandymas su dydžiu 215/55 R17. Bandymas visų pirma įdomus tuo, kad jame aptinkamas nestandartinis padangų šoninių sienelių standumo matavimas. Sprendžiant pagal rezultatus, standumas buvo matuojamas durometru, padangas surinkus ant disko, todėl rezultatas netikėtas.

Naudinga pasidomėti:

Apžvelkime rezultatus

🔸„Bridgestone Turanza“ T005A – 49

🔹„Michelin Primacy“ 4 – 54,5

Remiantis atliktais matavimais, pačios minkščiausios sienelės – „Bridgestone“, o kiečiausios — „Michelin“, nors įprasta manyti, kad yra atvirkščiai.

Koks padangų šoninių sienelių standumo poveikis?

Visų pirma tai susiję su automobilio valdymu, nes važiuojant dideliu greičiu šoninių sienelių standumas yra svarbiausias momentinio vairo atsako veiksnys. Bandymas patvirtino šį teiginį, kai matuojamas didžiausias greitis važiuojant vingiuota trajektorija, bet su mažiausiu atotrūkiu, artimu paklaidai.

🔹„Michelin Primacy“ 4 – 61 km/val.

🔸„Bridgestone Turanza“ – 60 km/val.

Įdomu ir tai, kad rinkdamiesi padangas, sukrautas ant lentynos, galėsite visiškai aiškiai nustatyti „Michelin“ minkštumą ir „Bridgestone“ kietumą. Tai dar kartą įrodo, jog ant disko sumontuotoms ir veikiamoms slėgio padangoms būdingos visiškai kitos savybės.

Kaip matote, bandymai yra atliekami ne tam, kad vasarą įsigytumėte juodos gumos gabalą, bet tam, kad kelyje jaustumėtės ir būtumėte saugūs. Todėl ieškodami vasarinių padangų dėmesį atkreipkite į visus jos parametrus, ne tik protektoriaus gylį, bet stabilumą ir svarbiausia – saugumą posūkiuose važiuojant maksimaliai leistinu greičiu vasaros metu.

Pigios padangos

About the author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.